Kanaryalar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Derbiyi artık unuttuk"

"Derbiyi artık unuttuk" Empty "Derbiyi artık unuttuk"

Mesaj  Admin Paz Kas. 04, 2007 4:34 pm

''Derbiyi artık unuttuk"
Fenerbahçe'nin Brezilyalı oyuncusu Deivid, Beşiktaş derbisinde galip geldikleri için mutlu olduklarını belirterek, artık bu maçı unutarak PSV Eindhoven ile oynayacakları Avrupa Şampiyonlar Ligi maçına konsantre olmaları gerektiğini söyledi.

Samandıra Tesisleri'nde gerçekleştirilen antrenman sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplayan Brezilyalı oyuncu Deivid, Beşiktaş ile oynadıkları derbi maçtan galibiyetle ayrıldıkları için mutlu olduklarını belirterek, "Hedefimiz yenmekti. Beşiktaş'ı yenerek tırmanışa geçeceğimiz konusunda bütün oyuncu arkadaşlarım iyi bir mücadele verdiler. Galibiyetle ayrıldığımız için mutluyuz. Ama artık Beşiktaş maçını unutmak zorundayız ve PSV Eindhoven maçına konsantre olmalıyız" dedi.
Brezilya'daki takımı Corinthias'da önemli maçlarda kritik goller attığını ifade eden Deivid, "Corinthias da Brezilya'nın 2. büyük taraftarına sahip bir kulüp. Orada da önemli maçlarda gollerim oldu. Ama ben hiçbir zaman Semih gibi bir oyuncu olamadım. Topu kaleye yüzüm dönük olduğu zaman aldığımda dahi iyi oluyorum ve gol atıyorum" diye konuştu.

Beşiktaş takım kaptanı İbrahim Üzülmez ile girdiği münakaşanın tamamen maçın sıcaklığı ile ilgili olduğunu da ifade eden Deivid, "Artık maç bitti ve bütün bunlar geride kaldı. Maçın içinde bu hareketlerin olması normal. İbrahim, bana dirsek attı. Daha sonra da özür diledi, bitti. Üzerinde durmaya gerek yok" dedi.

Bir gazetecinin 'Türk hakemleri nasıl buluyorsunuz' sorusuna Brezilyalı oyuncu, "Akşamki maçta son dakikadaki faul düdüğünü duyduğum için hiç panik yapmadım. Çünkü pozisyona yakın oyunculardan biriydim. Oyuncu kişiliğim içinde hakemleri sürekli eleştiren bir yönüm yok. Ama Galatasaray maçındaki son dakika penaltısı gibi kararlar maalesef hakemler hakkında konuşulmasını sağlıyor. Ama buradaki tek çözüm hakemleri de eleştirmek değil" ifadelerini kullandı.

PSV Eindhoven maçında oynayamayacağı için üzgün olduğunu da belirten Deivid, "Direk kırmızı kartla oyun dışı kaldım, bunu haketmediğimi düşünüyorum. Hem arkadaşlarımı hem de taraftarımızı PSV Eindhoven maçında yalnız bırakmış olacağım . Ama maçı tribünüden izleyeceğim" diyerek sözlerini noktaladı.
Admin
Admin
Admin

https://kanaryalar.yetkin-forum.com

- Similar topics