Kanaryalar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

''Dikkatli olmalıyız"

''Dikkatli olmalıyız" Empty ''Dikkatli olmalıyız"

Mesaj  Admin Cuma Kas. 02, 2007 3:03 pm

''Dikkatli olmalıyız" 5488bzico054hk3
''Dikkatli olmalıyız"
Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Turkcell Süper Lig'de yarın Beşiktaş ile yapacakları derbi maçın kendileri için çok önemli olduğunu, oyunlarını rakibe kabul ettirip, olumlu şeyler yaparak karşılaşmayı kazanan taraf olacaklarını söyledi.

Zico, FBTV'de katıldığı programda soruları yanıtladı. Beşiktaş maçının önemine değinen Zico, ''Galibiyetle ayrılmamız gerekiyor. Evimizde oynayacağımız bir maçtan galibiyetle ayrılmamız, hem ligdeki durumumuz, hem de ezeli rakibimizde oynadığımız bir maçı kazanıp onların önüne geçmemiz adına çok önemli. Kendi oyunumuzu oynamaya çalışacağız. Oyun içinde olumlu şeyler yapıp, skoru lehimize çevirip, maçtan galibiyetle ayrılacağımızı düşünüyorum'' dedi.

Beşiktaş'ın, geçen sezona oranla kadrosunda ve oyun mantığında değişiklikler bulunduğunu, rakiplerinin aynı zamanda Şampiyonlar Ligi'nde kendine yer arayan başarılı bir ekip olduğunu dile getiren Zico, şöyle devam etti:

''Bu nedenle sadece fiziksel değil, duygusal olarak da bir etkileşim var futbolcularda. Duygusal bakımdan yoruluyorlar. Derbi maçlarda herhangi bir sonucu görebilirsiniz. Yapacağınız ufak hatalar, sizin için olumsuz sonuçlar doğurabileceği gibi, yapacağınız olumlu şeyler de sizin için çok olumlu skorlar doğurabilir. O nedenle oyun içinde dikkatli olmalıyız. Derbi maçlarda dikkatli olmak ve ayrıntılara önem vermek gerekiyor.''

Gaziantepspor ile yaptıkları Fortis Türkiye Kupası maçıyla ilgili düşüncelerini de açıklayan Zico, bu maçta sahaya sürdüğü kadroyu risk olarak görmediğini vurguladı. Zico, ''Bu futbolcular Fenerbahçe'nin futbolcularıdır ve bu nedenle her zaman üst kategoride futbolculardır'' diye görüş belirtti.
Brezilyalı teknik adam, şunları kaydetti:

''Gaziantepspor maçını kazanmamız, Türkiye Kupası'na iyi bir başlangıç yapmak için önemliydi. Galibiyet için hazırlandık. Pozisyon bakımından, iki takım adına da kısır geçen bir maçtı. Maçta atabildiğimiz sadece bir gol var, o da maalesef hakemler tarafından görülmedi ve verilmedi. Santimle ölçülen bir pozisyon olsa tamam, ama top yarım metre içeride. Böyle olunca insan gerçekten üzülüyor. Çok fazla yaratıcı olamadık maç içinde. 3 puanla ayrılabilirdik ama sonuçta beraberlikle ayrıldık.''

"BENİM FUTBOLCUM SAHAYA PENALTI KAZANMAK İÇİN ÇIKMIYOR"

Takımı aleyhine yapılan hakem hatalarıyla ilgili bir soruya da Zico şu yanıtı verdi:
''Futbolcularım çok iyi bilirler, bu tip pozisyonların saha içinde bizi etkilememesi adına oyuncularıma, hakem kararlarının onların sinirlenmesine yol açmaması gerektiğini söylerim. Benim futbolcum sahaya penaltı kazanmak için çıkmıyor, futbol dışında bir şey yapmak için çıkmıyor. Benim oyuncum, sahaya benim söylediklerimi yapmak ve futbol oynamak için çıkıyor. Hakem kararlarına, dış etkenlere takıldığınız zaman, asıl yapmanız gereken şeyi unutursunuz. Bizim işimiz futbol oynamak. Hakeme itiraz konularının, yönetimimizi ilgilendirdiğini, onların gerekli açıklamaları ve tepkileri göstereceğini futbolcularımıza her zaman söylüyoruz.''
Admin
Admin
Admin

https://kanaryalar.yetkin-forum.com

- Similar topics