Kanaryalar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Önceden faul çalınmıştı''

"Önceden faul çalınmıştı'' Empty "Önceden faul çalınmıştı''

Mesaj  Admin Paz Kas. 04, 2007 12:59 pm

"Önceden faul çalınmıştı"
Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Beşiktaş karşısında ilk dakikalarda 1-0 geriye düşmelerine rağmen mağlubiyeti kabul etmediklerini, ortaya koydukları mücadeleyle derbiden galibiyetle ayrıldıklarını söyledi. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında karşılaşmayı değerlendiren Brezilyalı teknik adam, iki ekip adına da gol için bol şansın olduğu bir maç oynadıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

''Çok tempolu bir maç izledik. Bulduğumuz pozisyonların daha fazlasını değerlendiren ekip olarak galip ayrıldık. Maçın hemen başında yediğimiz golden sonra, süren dakikalarda oyuncularım galibiyet hedefini ortaya koydular. Oyun içinde iki taraf adına da yapılan hatalar vardı. En başında bizim adımıza, geri pas hataları vardı. Özellikle Beşiktaş gibi kaliteli bir ekibe karşı bu tip geri pas ve zamanlama hataları yapmamamız gerekiyor. Maçta bunları tekrarladık ama inancımızı hiç kaybetmedik. Mağlup duruma düşünce oyuncularım bunu kesinlikle kabul etmediler. Rakibimizin ligde önüne geçip yolumuza devam ediyoruz.''

Zico maç içinde yaptıkları pas ve zamanlama hatalarıyla ilgili olarak, ''CSKA Moskova'ya, Kasımpaşa'ya hediye verdik. Bugün Beşiktaş'a da bir sürü hediyeler verdik. Ancak öyle bir rakip çıkar ki karşınıza, maçı kurtaramazsınız. Bunlara dikkat etmemiz gerekiyor'' dedi.

''BUNA GOL POZİSYONU DİYEMEYİZ''

Son dakikada sayılmayan Beşiktaş'ın gol pozisyonuyla ilgili soruya sinirlendiği görülen Zico, ''Buna gol pozisyonu diyemeyiz. Çünkü öncesinde çalınan bir faul vardı'' dedi. Brezilyalı teknik adam pozisyonla ilgili olarak, ''Buna gol pozisyonu diyemeyiz. Çünkü çok önce faul çalınmıştı. Hakem düdüğü çalmıştı ve bir faul vardı. Böyle çok taraftarın olduğu statlarda düdük çalındığında duyulmayabiliyor. Pozisyonun gelişimini hakem görmedi. Düdük çalındığı zaman Roberto Carlos duymadığı için atağa devam etti. Bu bir gol pozisyonu değildi. Çok önceden durdurulmuş bir pozisyon vardı'' şeklinde konuştu.

''ALEX'İ PSV "MAÇINI DÜŞÜNEREK OYUNDAN ALDIM''

Zico, Alex'i ikinci yarıda Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde PSV Eindhoven ile yapacakları maçı düşünerek oyundan aldığını söyledi. Fenerbahçe yenik durumda olsaydı bile Brezilyalı futbolcuyu kenara alacağını ifade eden Zico, ''Alex'in bizim için ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu herkes biliyor. Hem O'nu düşünerek, hem de PSV maçını düşünerek oyundan aldım. Daha sonra Alex'e, 'Bana kızabilirsin ama bu sorumluluk benim. PSV Eindhoven maçında seni sağlam görmek istiyorum' dedim. O da bunu en iyi şekilde karşıladı'' şeklinde konuştu.

''HAKEMLER HAKKINDA YAPILAN YORUMLARIN DESTEKÇİSİ OLDUĞUMU SÖYLEYEMEM''

Maçın hakemi İsmet Arzuman ile ilgili Fenerbahçe Kulübü'nün açıklamasıyla ilgili düşünceleri sorulan Zico, şöyle konuştu:

''Bu tip yorumların destekçisi olduğumu söyleyemem. Fakat bunun örneklerini gördüm. Brezilya'da da İtalya'da da şahit oldum. Fakat hakem dörtlüsü önceden açıklanınca, insanlar daha önceki verdiği kararlara ilgili yorumlar yapabiliyorlar. Bu sadece burada olmuyor. Hakem eğer iki tarafın da tepkili olduğu bir isim olunca dikkatler onun üzerine çekiliyor. Ama ben bunun destekçisi değilim. Bu noktada federasyona görev düşüyor. Mutlaka hakem konusunda hassas olunması gerekiyor. Herhangi bir yönettiği maçtan dolayı iki taraf adına da zan altında kalmaması gerekiyor. Maça çıkınca kafasının rahat olması gerekiyor. İki tarafın da hoş karşılayacağı hakem verilmeli diye düşünüyorum.''

Bu arada Fenerbahçe, PSV Eindhoven ile yapacağı maçın hazırlıklarına yarın saat 11.00'da yapacağı antrenmanla başlayacak.
Admin
Admin
Admin

https://kanaryalar.yetkin-forum.com