Kanaryalar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Efsanelerden F.Bahçe yorumu!

Efsanelerden F.Bahçe yorumu! Empty Efsanelerden F.Bahçe yorumu!

Mesaj  Admin C.tesi Ekim 27, 2007 6:16 pm

Efsanelerden F.Bahçe yorumu! 33135908vh5
Efsanelerden F.Bahçe yorumu!
Fenerbahçe'nin unutulmaz futbolcularından, günümüzün teknik adamları Aykut Kocaman ve Oğuz Çetin, FBTV'ye, sarı-lacivertli takımı değerlendirdiler.

Aykut Kocaman ve Oğuz Çetin, Halit Kıvanç'ın FBTV'de yayınlanan ''Efsanenin 100. Yılı'' programına katıldı. Çekimler sonrası FBTV'ye ve kulübün internet sitesine açıklamalarda bulunan iki teknik adam, Fenerbahçe'nin geldiği noktayı, futbol takımının lig ve Avrupa'daki durumunu değerlendirdiler.

Aykut Kocaman, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Fenerbahçe'nin çok sağlıklı adımlar attığını belirterek, ''Bizim genel olarak takımlarımızdan, küçük küçük yürümeden koşmalarını istiyoruz ama bu böyle değil. Fenerbahçe bence son derece sağlıklı adımlar atmaya çalışıyor. Profesyonellik açısından istikrarını sürdürüyor. Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde emekleme dönemini geçti, şimdi küçük adımlar atıyor. Bunları devam ettirebilirse, koşma safhasına gelecektir'' dedi.

Zaman zaman aksamalar olsa da bunun sürmesi gerektiğini vurgulayan Kocaman, ''Fenerbahçe, bakış açısını da devam ettiriyor. Uzun zamandır beklenilen bir aşamayı gerçekleştirecek. Fenerbahçe, birkaç yıl sonra daha da ileri gidecektir'' diye konuştu.

Fenerbahçe'nin, ligde, Avrupa Şampiyonlar Ligi değerlendirmesinin gerisinde kaldığını, burada bir konsantrasyon eksikliği yaşamış olabileceğini ifade eden Kocaman, ligin ikinci devresinde rekabetin başlayacağını dile getirdi.

Takımdaki Brezilyalı oyuncularla ilgili, ''Dünya futbolunda da Brezilyalılar'ın hakimiyeti görülüyor. Bu işin avantajı da dezavantajı da var. Şu andaki gidişat içinde, oyuncu grubu oynadığı futbolu seviyor. İşini seven futbolcudan zarar gelmez'' diyen Kocaman, FB Şükrü Saracoğlu Stadı'nın olağanüstü olduğunu, buradaki atmosferin, seyirci profilini de değiştirdiğini kaydetti.

Kocaman, ''Tribünlerden gelen elektrik, bir futbol takımı için çok önemli. Ben de bu dönemde oynamak isterdim ama geçmiş geçmişte kaldı. Fenerbahçe'nin, diğer kulüplere de örnek olduğu bir kurumsallaşma var'' dedi.

ÇETİN: ''FENERBAHÇE'Yİ ÇOK BAŞARILI BULUYORUM''

(A) Milli Futbol Takımı'nda, teknik direktör Fatih Terim'in yardımcılığını yapan Oğuz Çetin de Fenerbahçe'nin, stadı, tesisleri ve gelir kaynaklarıyla büyük bir gelişme sağladığını söyledi.

Sarı-lacivertli ekibin Avrupa'daki başarıları konusundaki görüşlerini de açıklayan Çetin, ''Fenerbahçe, Türkiye Ligi'nde zaten büyük başarılar elde ediyor. Her zaman dile getirilen, Fenerbahçe'nin Avrupa'daki başarıları. Bu sene itibariyle bunu görebiliyoruz. Fenerbahçe, her alanda büyük hamleler yaptığı gibi, bu sene Avrupa'da da yapacak'' diye konuştu.

Takımın sahada artık daha dengeli olduğunu, futbolun hem savunma, hem hücum yönünü iyi oynadığını ifade eden Çetin, şunları kaydetti:

''Özellikle Vederson'un takıma girmesiyle, daha dengeli bir 11 oluştu. Ben Fenerbahçe'yi çok başarılı buluyorum. Bu, temposunu artıracaktır. Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde bir üst tura geçeceğini düşünüyorum. Önemli olan, o üst tura geçmek. Ondan sonra herşey çok daha kolay olabilir, finale kadar gidebilir.''

(A) Milli Futbol Takımı'nın durumuna da değinen Çetin, 13. Avrupa Şampiyonası elemelerinde, özellikle son maçlarda yitirilen puanlarla durumun kritikleştiğini belirterek, ''Avrupa Şampiyonası'na gitmek istiyorsak, Norveç'i, Norveç'te yenmeliyiz. Tüm hazırlıklarımız bu yönde. Teknik ekip olarak tek arzumuz, oyuncularımızın fiziksel olarak hazır, formda olmaları ve herhangi bir sakatlığın yaşanmaması. Böyle bir takım, Norveç'i, Norveç'te yenecek güce sahiptir. Biz inançlıyız. Geriye bakmadan, önümüze bakıp Norveç maçını kazanmak istiyoruz'' diye konuştu.
Admin
Admin
Admin

https://kanaryalar.yetkin-forum.com

- Similar topics