Kanaryalar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

''Gruptan çıkma şansımız yüksek''

''Gruptan çıkma şansımız yüksek'' Empty ''Gruptan çıkma şansımız yüksek''

Mesaj  Admin Çarş. Ekim 24, 2007 2:12 pm

''Gruptan çıkma şansımız yüksek"
Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde PSV Eindhoven karşısında iyi mücadele ettiklerini ve beraberlikle deplasmandan güzel bir sonuç aldıklarını söyledi.

Brezilyalı çalıştırıcı, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, maçın geneline bakıldığında kimi pozisyonlarda gole yakın olan takımın Fenerbahçe olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: ''Bugün takımımızın oyununu çok olumlu buldum. Takımımız çok güzel bir mücadele gösterdi. Rakibin ataklarını ve kaliteli oyuncularını etkisiz duruma getirdik. Markajı iyi yaptık, savunmayı iyi yaptık. Rakibin net gol olur diyeceğimiz pozisyonu yok. Gruptan çıkma şansımızın iyi olduğunu düşünüyorum. Olasılıklar çok. Futbolda eğer kendinize bağımlıysanız bu iyidir. Yapmanız gerekenleri yapınca başarılı olursunuz. Şu ana kadarki sürede gelinen düzeyimizi evimizdeki maçlarda sürdürürsek, gruptan çıkma şansımızın yüksek olduğunu düşünüyorum. Bu tip maçlarda küçük de olsa bir şansınız varsa topu içeriye sokmak zorundasınız. PSV'nin yan top ve ortalar dışında pek fazla etkili olamadığını gördük. Maçın geneline baktığımızda, kimi zaman takımımızın galibiyete yakın olduğunu görebilirdik. Buradan güzel bir sonuçla ayrılıyoruz.''

-''GRUPTAN ÇIKMA ŞANSIMIZ YÜKSEK''-

Zico, gruptan çıkma şanslarının yüksek olduğunu, ancak önlerinde daha 3 önemli maçın bulunduğunu kaydetti. Gruptan çıkma şanslarıyla ilgili bir soruya verdiği yanıtta, ''Şansımızın iyi olduğunu düşünüyorum. Futbolda olasılıklar çok. Eğer futbolda kendinize bağımlıysanız bu iyidir. Yapmanız gerekenleri yapınca başarılı olursunuz. Şu ana kadarki sürede geldiğimiz düzeyi evimizdeki maçlarda da sürdürürsek gruptan çıkma şansımızın yüksek olduğunu düşünüyorum'' dedi.
Zico, başka bir soruya verdiği yanıtta da, henüz gruptan çıkmadıklarını belirterek, ''Fenerbahçe, bu gruptan henüz çıkmış değildir. Böyle bir ortam oluşturulmasını istemiyorum. Daha önümüzde 3 maçımız var'' diye konuştu.

-''ALEX'İN SAKATLIĞI CİDDİ OLABİLİR''-

Brezilyalı çalıştırıcı, karşılaşmanın ilk yarısında sakatlandığı için oyundan çıkan Alex'in durumunun ciddi olabileceğini dile getirdi. Zico, Alex ile ilgili olarak, ''Sakatlığının ciddi olup olmadığını ilerleyen günlerde göreceğiz. Onun gibi bir oyuncu 20. dakikada oyundan çıkıyorsa sıkıntısının ciddi olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bunu ilerleyen günlerde daha net göreceğiz'' dedi.

Zico, hakemin kimi kararlarında kriterinin olmadığını ifade ederek, ''Deivid'in pozisyonunda kırmızı kart verdi. Diğer tarafta aynı faule maruz kalan Deniz'in pozisyonunda belki bir sarı kart verilebilirdi. Ancak bu pozisyonu tam görmedim. Seyircinin de baskısı vardı. Hakemin kimi kararlarında tribünler sanki başka bir maçı izliyormuş gibi tepkiler veriyordu'' diye konuştu.

Gökhan'dan ortaya koyduğu iyi performansı beklediğini kaydeden Brezilyalı teknik adam, ''Bu potansiyeli olduğuna inandım ve beni yanıltmadı, utandırmadı ve güzel bir mücadele ortaya koydu'' dedi.

-RONALD KOEMAN: ''FENERBAHÇE SAVUNMADA ÇOK İYİYDİ''-

PSV Eindhoven Teknik Direktörü Ronald Koeman da Fenerbahçe'nin savunmada iyi bir performans ortaya koyduğunu söyledi. Sarı-lacivertli ekip karşısında dönem dönem iyi oynayarak birkaç önemli şanstan yararlanamadıklarını ifade eden Koeman, ''Çok zor bir maçtı. Ara sıra hızı kesiliyordu. Fenerbahçe, savunma olarak çok iyiydi. Elimizden geldiği kadar çalıştık ama fazlasını yapamadık. Fenerbahçe, sahasında daha iyi oynayacak. Orada daha sakin olmamız gerekiyor'' diye konuştu.
(G) Grubu'nun çok zorlu olduğunu belirten Koeman, gruptan çıkmak konusunda hala umudunun olduğunu vurguladı.

Fenerbahçe'nin, Lugano ve Deivid'in cezalı duruma düşmesiyle etkili oyuncularını yitirdiğini ifade eden Koeman, İstanbul'daki maçta şansların eşit olduğunu sözlerine ekledi.
Admin
Admin
Admin

https://kanaryalar.yetkin-forum.com

- Similar topics