Kanaryalar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lefter Küçükandonyadis

Lefter Küçükandonyadis Empty Lefter Küçükandonyadis

Mesaj  Admin Salı Ekim 23, 2007 2:52 pm

Kalbimi isteseler, söküp veririm”

Fenerbahçe ve Türk futbolunun unutulmaz isimlerinden Lefter Küçükandonyadis suskunluğunu bozdu.. Lefter, Fenerbahçe aşkını tarif etmesinin imkânsız olduğunu belirterek, “Kalbimi isteseler, söküp veririm” dedi..

Fenerbahçe ve Türk futbolunun unutulmaz isimlerinden Lefter Küçükandonyadis, suskunluğunu Fanatik’e bozdu. 17. şampiyonluk anısına kendisine hediye ettiğimiz imzalı Tuncay formasını görünce oldukça duygulanan yaşayan efsane, “Bu yıl şampiyonluk çok zor kazanıldı. Bizi şampiyon yapmayacaklardı ancak ilahi adalet işte. Allah yardım etti ve çok şükür bu günleri gördük” dedi.

Ali Koç’a övgüler
Fenerbahçe’nin bu sezon saha içinde olduğu kadar saha dışında da büyük zorluklarla karşılaştığının altını çizen Ordinaryüs, başkan Aziz Yıldırım ve özellikle Ali Koç’a övgüler yağdırdı. Genç yöneticiyi bir gün başkanlık koltuğunda görmek istediğini vurgulayan Lefter, taraftarın da sezon boyunca takımını yalnız bırakmayarak şampiyonlukta büyük pay sahibi olduğunu söyledi.
‘Tuncay beni arasın’
Takımdan ayrılması gündemde olan Tuncay’dan övgüyle bahseden Lefter, “Fenerbahçe’deki en beğendiğim oyuncu Tuncay. Bunu herkes biliyor. Bir keresinde soyunma odasına inerek formasını da öptüm. Müthiş bir hırsla oynuyor. Asla mücadeleden vazgeçmiyor. Kaybetmeyi kabullenemiyor. Her durumda takımını ateşliyor. Üstelik çok da iyi bir Fenerbahçeli. Gideceği yönünde söylentiler var. Ama bence kalmalı. Uzun yıllar Sarı-Lacivertli takıma hizmet etmeli ve Fenerbahçe tarihine geçmeli. Eğer gitmeye karar verirse mutlaka beni arasın. Ona iki çift lafım olacak” şeklinde konuştu.
‘Büyük onur duyarım’
Taraftarlar arasında dolaşan “100. yılda şampiyonluk kupasını Lefter kaldırsın” fikrinden haberi olmadığını söyleyen efsane futbol adamı, “Bundan büyük onur duyarım. Ancak sağlık sorunlarım nedeniyle bu pek mümkün görünmüyor. İçimdeki Fenerbahçe aşkını tarif etmem imkansız. ‘Kalbini sök ver’ deseler, Fenerbahçe için şu anda çıkartır veririm. Sarı-Lacivert takım için her şeyi yaparım. Gerekirse gider kupayı da kaldırırım” diyerek bu öneriye çok sıcak baktığını gösterdi.
Fritz Walter’in jesti
Lefter, yakın zaman önce Almanlar’ın efsane oyuncusu Fritz Walter’den bir kart almış. Walter, Ordinaryüs’e 1954 Dünya Kupası’nda karşılıklı birer gol attıkları ve Federal Almanya’nın 7-2 kazandığı maça ait resimler göndermiş. O yıl Walter’in kaptanlığını yaptığı Almanlar, finalde yenilmez armada kabul edilen Macaristan’ı devirip kupaya uzanarak tarihe geçmişti. Firzt Walter 31 sene Kaiserslautern formasını giydi. Kaiser’in şu anda maçlarını oynadığı stat ise onun adını taşıyor.
Ayıp olmasın!
Arkadaşlarımız Berkan Demirşen ve Can Gebetaş’ı Ada’da konuk eden Lefter, bu arada geçmişe küçük bir yolculuk da yaptı. 17 yıl giydiği Fenerbahçe formasıyla 615 maçta 423 gol atan yaşayan efsane, Galatasaray maçlarının oyuncular için de büyük önem taşıdığı vurgularken, “Şu sol ayağımı görüyor musunuz? Onunla Galatasaray’a 17 tane gol attım. Sağ ayağımla da 10 gol. Bir tane de kafayla attım ama ayıp olmasın diye onu söylemiyorum” diyerek ezeli rakiplerine göndermede bulundu.
Admin
Admin
Admin

https://kanaryalar.yetkin-forum.com